Ja mam 20 lat...

Dokładnie 7 sierpnia minie 20 lat od ukazania się pierwszego numeru gazety „Tydzień w Jaworznie”. Przez ten okres wydaliśmy 946 numerów (numeracja oficjalna) oraz 2 wydania nienumerowane (jedno by uczcić awans Szczakowianki do 1 ligi, drugie przy okazji zagrożenia terrorystycznego w Urzędzie Skarbowym).

Przez 20 lat informowaliśmy o bieżących sprawach, zapraszaliśmy na różne wydarzenia, pomagaliśmy rozwiązać bolączki wielu mieszkańców naszego miasta. Byliśmy świadkami wielu zawirowań politycznych tych pozytywnych oraz negatywnych. Tysiące stron jakie wydrukowaliśmy staraliśmy się by wszystkie dotyczyła Jaworzna. Po to powstaliśmy i po to tworzymy lokalną  gazetę dla Państwa. Samo archiwum wydań, tekstów i zdjęć jakie wykonaliśmy urosło do kilkunastu metrów kwadratowych. Przez okres 20 lat wiele razy zmienialiśmy się. Sama winieta modyfikowana była 7-krotnie. Zmienialiśmy format z B4 do A3, zwiększaliśmy ilość kolorowych stron (w pierwszym numerze kolorowe były tylko 4), objętość. Z gazety płatnej przekształciliśmy się w bezpłatną. W redakcji gościliśmy tysiące osób. Aktorów, polityków, piosenkarzy ale przede wszystkim mieszkańców którzy opowiadali nam o swoich troskach i radościach.
Pierwsze wydania były dziełem naczelnego Krzysztofa Tylca a w zespole redakcyjnym byli Małgorzata Kubiścik, Urszula Czopek (dzisiaj już Gutowska), Magdalena Skorupka (dzisiaj  rzecznik prezydenta Gdańska, przez wiele lat mogliśmy oglądać ją w telewizji gdzie relacjonowała sportowe wydarzenia. To był jej konik). Po Tylcu gazetę redagowało małżeństwo Ewa i Jacek Broszkiewicz. Dzisiaj Ewa prowadzi dom mediowy a Jacek wydaje własny tytuł. Do zespołu dołączyła Katarzyna Jurkiewicz (dzisiaj  fotograf w Warszawie), Marlena Budak. No i  od początku w redakcji Agata Gaj (biuro ogłoszeń).
Po Broszkiewiczach do redakcji zawitał Władysław Szafrański od lat 70 związany z jaworznicką prasą, wcześniej w Gwarku, dzisiaj już zasłużony emeryt. Przy Szafrańskim w składzie pojawia się Adam Cekiera, oaza spokoju i opanowania. Sport, na wiele lat, zaczyna prowadzić, chodząca encyklopedia (nie tylko sportu), Ryszard Karkosz. Po odejściu na zasłużoną emeryturę przez pana Władysława stery przejmuje młode pokolenie. Katarzyna Kopeć, bez której wiele inicjatyw pewnie by się nie odbyło. W stopce redakcyjnej pojawiają się Aleksander Kalański ze swoim ciętym piórem, którego obawiali się chyba wszyscy politycy.  Tomasz Tura, Agnieszka Dec-Michalska z sekretarza redakcji awansuje na naczelnego. W latach 2010-2011 gazetą steruje Adam Synowiec  - pasjonat nowych technologii. Należy wspomnieć także Joannę Czarnik, Ewę Kozioł, Katarzynę Sikorę, Asię Zielińską, Annę Wilczak, Annę Wójcik, Dominika Kasprzyka – fana Szczakowianki,  Jarosława Gałeckiego, Mateusza Hermana, Monikę Szlachcic, Izabelę Miszczyk, Elżbietę Łyszczarz bez których gazeta by się nie ukazywała. Wszystkim bardzo dziękuję za możliwość wspólnej pracy. Podziękowania dla wszystkich grafików i dtp-owców. Jeżeli kogoś pominąłem to przepraszam. Dziękuję naszym parterom i reklamodawcom bez których wydawanie gazety byłoby niemożliwe. Dziękuję mieszkańcom i czytelnikom, którzy motywowali nas do dalszej pracy. Dziękuję wszystkim radnym, samorządowcom i politykom, bez których nie mielibyśmy o czym pisać, nie moglibyśmy być świadkiem jak przez lata zmieniało się Nasze miasto. Szczególne podziękowania jednak należą się Mieczysławowi Gałeckiemu – założycielowi i wydawcy gazety, inicjatorowi, ostoi  redakcji. Dziękuję Ci tato, że dzięki Tobie uczestniczę w przedsięwzięciu, którego pewnie nigdy nie zapomnę.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TWJ Online

Cennik reklam

Prosto z Katowic


Adres redakcji i biura ogłoszeń:

43-600 Jaworzno, ul. Grunwaldzka 41/3,

tel. 32 747 60 66, e-mail: twj@twj.pl

Wydawca: GPRINT Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! polityka cookies