Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Inauguracja na szóstkę

Rezerwy Szczakowianki rewelacyjnie rozpoczęły nowy sezon w sosnowieckiej Patrick B Klasie. Biało-Czerwoni 6:0 rozgromili Zagłębie Dąbrowa Górnicza.

Reaktywowana po niemal 20 latach ekipa z Dąbrowy Górniczej boleśnie przekonała się w Szczakowej o tym jak trudna może być walka w sosnowieckiej  Patrick B Klasie. Podopieczni trenera Adamusa, prowadzeni tego dnia w ramach zastępstwa przez Bogdana Palucha, dali mniej doświadczonym rywalom prawdziwą lekcję futbolu. Rozgrywany w strugach deszczu pojedynek od początku miał tylko jednego faworyta. Szczakowianka grająca jeszcze w mocno okrojonym składzie atakowała, długo jednak nie mogła wstrzelić się w bramkę. Gracze Zagłębia nie radzili sobie z szybkimi jaworznianami i często faulowali, co szybko przyniosło fatalny dla nich skutek. Już w 22. minucie jeden z defensorów obejrzał drugi żółty kartonik za faul na Jakubie Ledzie i wyleciał z boiska. Wreszcie w 36. minucie po szybkiej akcji zainicjowanej jeszcze przez Krystiana Wylężka, piłka trafiła na prawe skrzydło do Kewina Deszcza, ten dokładnie dograł do Jakuba Ledy, który nie dał bramkarzowi szans na obronę. Pięć minut później będący w świetnej dyspozycji Leda w niemal bliźniaczej sytuacji wykorzystał kolejne dobre podanie od Deszcza i podwyższył na 2:0. Jeszcze w końcówce Leda po raz kolejny uciekł obrońcom i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Golkiper Zagłębia ratował się faulem, który skutkował od razu czerwoną kartką i rzutem karnym. Do wykonania jedenastki podszedł Marcin Smolik i pewnym strzałem ustalił wynik na 3:0.

W drugiej połowie grając na luzie Szczakowianka jeszcze trzy razy zdołała skierować piłkę do siatki. W 57. minucie na indywidualną akcję na lewym skrzydle zdecydował się Damian Telega, jego uderzenie zdołał jeszcze zablokować ale wobec dobitki Jakuba Ledy był już bezradny.  W ostatnim kwadransie Szczakowianka dobiła rywali. Kewin Deszcz na prawej stronie uciekł obrońcom, dopadł do piłki i strzałem w długi róg zaliczył swoje pierwsze w sezonie trafienie. Z kolei w 79. minucie po wymianie piłek w polu karnym między Kewinem Deszczem a Jakubem Koziarzem futbolówka trafiła przed szesnastkę do Ledy a ten efektownym trafieniem ustalił wynik meczu na 6:0. W końcówce szansę na debiut otrzymało dwóch nowych zaledwie 16-letnich zawodników, którzy latem dołączyli do zespołu z Górnika Jaworzno. Stoper Jakub Tondos i bramkarz Kamil Starzec mieli okazję przez kilka minut posmakować seniorskiej piłki.

Dzięki wysokiej wygranej Biało-Czerwoni od razu znaleźli się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Za tydzień w sobotę rezerwistów czeka wyjazdowe spotkanie. W Niegowonicach podopieczni trenera Adamusa zagrają z rezerwami Łazowianki Łazy. Ekipa z Łazisk, to w gruncie rzeczy... Płomień Niegowonice, który porozumiał się w Łazowianką i pod nowym szyldem grywa w Patrick B klasie. W ubiegłym sezonie Biało-Czerwoni dwukrotnie gładko uporali się z Płomieniem, wygrywając 2:0 w Szczakowej i aż 7:2 na wyjeździe. Także teraz jaworznianie będą zdecydowanymi faworytami, tym bardziej, że do składu powinni dołączyć kolejni zawodnicy. Łazowianka w pierwszej kolejce minimalnie 1:2 uległa KS-owi Preczów i nie wydaje się być silniejsza niż przed rokiem, lekceważenie mogłoby jednak źle się skończyć, dlatego ważna w sobotę będzie maksymalna koncentracja.

Szczakowianka II Jaworzno – RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza 3:0 (3:0)
(Leda 36, 41, 57, 79, Smolik 45-k., Deszcz 75)

Szczakowianka II: Wylężek (82. Starzec) – P. Molenda, Smolik (78. Tondos), Nowak, Telega – Deszcz, Woronowicz,  Ptasiński,  K. Kamiński (63. J. Koziarz) – Świerczyński, Leda