Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Victoria już gromi

Victoria chociaż jest beniaminkiem A klasy, to wśród innych ekip ligowych już budzi postrach. Początek sezonu pokazał, że jaworznianie znów
będą groźni – po dwóch kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów.  O ile po inauguracyjnym spotkaniu z Alwernią Biało-Zieloni mogli mówić o sporym szczęściu, kiedy to rywale nie wykorzystali karnego w ostatniej minucie, o tyle w pojedynku z Koroną ich wygrana była już bezapelacyjna. W pierwszej połowie nic jeszcze nie zwiastowało pogromu, jaki miał potem nastąpić. Podopieczni trenera Kijewskiego przeważali, ale długo nie mogli się wstrzelić w bramkę rywali. Dopiero tuż przed przerwą Arkadiusz Seweryn otworzył wynik spotkania wyprowadzając jaworznian na prowadzenie. W drugiej połowie ten sam zawodnik trafił na 2:0. Korona co prawda zdobyła jeszcze kontaktową bramkę, ale gospodarze szybko ostudzili jej zapędy podwyższając na 3:1. Potem już kibice oglądali kolejny koncert w wykonaniu Victorii, która rozstrzelała rywali. Ostatecznie Biało-Zieloni wygrali 7:1 i wspięli się na trzecie miejsce w tabeli.

W niedzielę jaworznianie na wyjeździe zamierzą się z kolejnym beniaminkiem A klasy – Promykiem Bolęcin. Promyk nowy sezon rozpoczął od dwóch porażek i jak na razie nie zdołał zdobyć ani jednej bramki. W poprzednim sezonie Victoria miała trochę problemów w obu starciach z ekipą z Bolęcina. U siebie Biało-Zieloni wygrali skromnie 1:0. natomiast na wyjeździe podzielili się punktami z rywalem remisując 2:2. Tym razem podopieczni trenera Kijewskiego wydają się być zdecydowanym faworytem i powinni wrócić do Jaworzna z kolejnym kompletem punktów. Także rezerwy Victorii udanie rozpoczęły sezon w chrzanowskiej B klasie i dwa razy sięgnęły po komplet punktów. Po szalonym meczu z Victorią II Zalas wygranym przez jaworznian 5:4, w niedzielę rezerwiści po raz pierwszy mieli okazję zagrać przed własną publicznością. Na boisku w Jeleniu Victoria 1918 II stoczyła zacięty bój z silną ekipą Ruchu Młoszowa. Jaworznianie po samobójczym trafieniu wygrali 1:0 i wspięli się na drugie miejsce w ligowej tabeli. W środę Victoria II grała na wyjeździe z Wisełką Rozkochów, natomiast w sobotę czeka ją domowy pojedynek z Koroną Mętków. Początek meczu w Jeleniu o godzinie 16:00.

Victoria 1918 Jaworzno – Korona Lgota 7:1 (1:0)
(Seweryn 42, 64,  Ciupek 68, 75, 88, Kędzierski 77, 89 – Dziedzic 66)

Victoria 1918: Przybyłowski – Szremski, G. Szwed, Gembala, Kędroń (80. Mikuła), Kędzierski, Krzyśko, Mastalerz (55. Ciupek), Proksa (55. Siewniak), Rosa, Seweryn (64. Wartała)

Victoria II 1918 Jaworzno - Ruch Młoszowa 1:0