Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Trzech liderów

Jaworznickie drużyny z niższych lig świetnie rozpoczęły nowy sezon. W ostatnim tygodniu zespoły z Jaworzna objęły fotele lidera w trzech różnych ligach.

Obie drużyny Victorii oraz rezerwy Szczakowianki na początku sezonu 2016/17 prezentują wysoka formę i jak na razie dość łatwo radzą sobie z ligowymi rywalami. Jaworznianie po pierwszych kilku kolejkach solidarnie zajęli pierwsze miejsca w swoich ligach i teraz czeka ich zażarta walka o obronę pozycji.

Victoria razy dwa

Grająca w chrzanowskiej A klasie Victoria jak na razie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i coraz odważniej rozpycha się w czołówce. Podopieczni trenera Kijewskiego tym razem w niedzielę na wyjeździe grali w Bolęcinie z tamtejszym Promykiem. Jaworznianie przystępując do rywalizacji znali już wyniki większości spotkań ligowych i zdawali sobie sprawę z tego, że bardzo wysoka wygrana da im fotel lidera. Promyk, który w poprzednim sezonie był bardzo wymagającym rywalem, tym razem nie sprawił Victorii praktycznie żadnych problemów. Kanonadę już w 10. minucie rozpoczął Arkadiusz Seweryn i praktycznie przed przerwą Biało-Zieloni byli już na szczycie tabeli. Do szatni jaworznianie schodzili prowadząc 5:0 a na listę strzelców wpisali się jeszcze Łukasz Gembala, Paweł Kędroń i dwa razy Bartłomiej Kędzierski. Po przerwie podopieczni trenera Kijewskiego spokojnie już kontrolowali przebieg gry i nie forsowali nadmiernego tempa, ale i tak po trafieniu Sebastiana Ciupka podwyższyli jeszcze swoje prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem w końcówce i mecz zakończył się wygraną Victorii 6:1. W niedzielę jaworznian czeka ciekawie zapowiadające się starcie z Orłem Balin. Ekipa z Balina dysponuje niezłym składem, ale po dobrym początku sezonu zaliczyła dwie nieoczekiwane porażki i teraz musi gonić ligową czołówkę. W Orle gra kilku zawodników z Jaworzna, co dodatkowo podgrzewa temperaturę tej rywalizacji i gwarantuje spore emocje. Początek spotkania w niedzielę o 16:00.

Za przykładem starszych kolegów poszli także rezerwiści Biało-Zielonych, którzy dość nieoczekiwanie wspięli się na fotel lidera w chrzanowskiej B klasie. Rezerwy Victorii na pierwsze miejsce awansowali już w minioną środę, kiedy to w meczu trzeciej kolejki po zaciętym boju ograli na wyjeździe 5:4 Wisełkę Rozkochów. W sobotę rezerwiści mieli trochę problemów w starciu z solidną Koroną Mętków, ale w drugiej połowie przypomniał o sobie król strzelców z poprzedniego sezonu Mariusz Mastalerz, który zdobył dwie bramki zapewniając swojej ekipie wygraną. W sobotę Victorię II czeka wyjazdowy pojedynek z Górnikiem Siersza. Górnicy jak na razie spisują się bardzo słabo i na swoim koncie zgromadzili zaledwie jeden punkt. Dla jaworznian sobotni mecz będzie więc doskonałą okazję do umocnienia swojej pozycji na ligowym szczycie.

Rezerwiści na fali

Po weekendzie także sosnowieckiej Patrick B Klasie przewodzi zespół z Jaworzna. Rezerwy Szczakowianki zabawiły się z dotychczas niepokonaną ekipą KS-u Wysoka i zaaplikowali rywalom aż osiem bramek. W pierwszej połowie jaworznianie długo nie potrafili wykorzystać swojej przewagi i zmarnowali nawet rzut karny. Dopiero w końcówce nieco przyspieszyli i dwa razy pokonali golkipera gości. Najpierw po dwójkowej akcji z Marcinem Rzeszutko piłkę do siatki wpakował Damian Telega, a parę chwil później na 2:0 podwyższył sam Rzeszutko, który wykończył podanie od Jakuba Koziarza. W drugiej połowie Biało-Czerwoni byli już bezlitośni i rozstrzeliwali rywali, pozbawiając ich szybko złudzeń. Na dodatek po niespełna kwadransie Wysoka zmuszona była grać w osłabieniu, po tym jak jeden z zawodników obejrzał czerwoną kartkę. Do siatki gości w drugiej połowie dwa razy trafił Krzysztof Kamiński a po jednym golu zaliczyli Jakub Koziarz, Piotr Woronowicz, Kewin Deszcz i... jeden z obrońców rywali, który po świetnej wrzutce Deszcza z rzutu rożnego zaliczył swojaka. Szczególnie duże brawa po swojej bramce zebrał Woronowicz, który po asyście Damiana Telegi z rzutu wolnego popisał się efektowną bombą z ponad 25 metrów. W samej końcówce błysnął też wcześniej praktycznie bezrobotny Krystian Wylężek, który w świetnym stylu obronił rzut karny wykonywany przez jednego z rywali.

Wysoka wygrana wyprowadziła Szczakowiankę na fotel lidera Patrick B Klasy. W sobotę Młodych Drwali czeka trudne zadanie obrony pierwszego miejsca. Podopieczni trenera Adamusa na wyjeździe zagrają z jednym z faworytów do awansu – Iskrą Psary. Iskra w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w tabeli i nie dała się pokonać jaworznianom, wygrywając u siebie 2:1 i remisując w Szczakowej 1:1. W tym sezonie ekipa z Psar rozpoczęła z przytupem od wygranej 9:0 z rezerwami Tęczy i pokonania 3:2 spadkowicza z Ujejsca. W niedzielę potknęła się jednak w Przeczowie, gdzie zremisowała 1:1 co kosztowało ją utratę pierwszego miejsca. Sobotni bój zapowiada się bardzo ciekawie a zwycięzca może na dłużej zostać liderem Patrick B Klasy, rezerwy Szczakowianki stoją więc przed sporą szansą.

Promyk Bolęcin – Victoria 1918 Jaworzno 1:6 (0:5)

(Kurdziel 82 – Seweryn 10, Gembala 29, Kędzierski 30, 31,Kędroń 44, Ciupek 70)

Victoria: Jończyk – Siewniak, Krzyśko, Gembala, Szremski (80. Mastalerz), G. Szwed, W. Szwed, Suwaj, Kędzierski (80. D. Mikuła), Seweryn (55. Ciupek), Kędroń (46. Wartała).

Victoria 1918 II Jaworzno – Korona Mętków 2:0 (0:0)

(Mastalerz 55, 70 )

Victoria II: Bełbot – W. Ciołczyk (46. Ganobis), T. Jaromin, W. Jaromin, K. Kowalski (46. Mastalerz), Kozdraś (67. Paluch), Majerski, Stawarz, Tarka, Wronka, Zapała

Szczakowianka II Jaworzno – KS Wysoka 8:0 (2:0)

(Telega 42, Rzeszutko 44, K. Kamiński 51, 69, J. Koziarz 58, samobójcza 64, Woronowicz 82, Deszcz 89)

Szczakowianka II: Wylężek – Nowak (59. P. Molenda), Smolik (59. Ptasiński), R. Kamiński, Telega – J. Koziarz, Woronowicz, Pieczara (46. K. Kamiński), Rzeszutko – M. Koziarz, Świerczyński (46. Deszcz)