Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Wyjazdowy punkt Szczakowianki

Szczakowianka w ubiegłym tygodniu sięgnęła po kolejny wyjazdowy punkt. Już w sobotę jaworznianie powalczą o pierwszą wygraną przed własną publicznością.

Biało-Czerwoni przez lata uchodzili za drużynę własnego boiska. W Jaworznie porażki zdarzały się im sporadycznie, na wyjazdach zaś mieli problemy ze zdobywaniem punktów. Nieoczekiwanie w tym sezonie – przynajmniej jak na razie – wszystko odwróciło się o 180 stopni a podopieczni punkty zdobywają tylko na wyjazdach. Nie inaczej było w minionych dniach.

Rozpędzony spadkowicz

W poprzednią środę Jaworzniccy Drwale rywalizowali u siebie z LKS-em Bełk. Spadkowicz z III ligi okazał się bardzo wymagającym rywalem i dość łatwo uporał się z jaworznianami. Już w pierwszej połowie przewaga gości była dość wyraźna, ale w bramce dobrze radził sobie Maciej Budka, który kilka razy uratował Szczakowiankę przed utratą gola. Gdy wydawało się już, że Biało-Czerwoni przetrwają pierwszą połowę bez strat, jeden z jaworznian powalił w polu karnym rywala a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę pewnym strzałem w prawy róg bramkarza zamienił Rafał Wybierek i goście schodzili na przerwę prowadząc 1:0.

Podopieczni trenera Andrzeja Sermaka rozpoczęli drugą połowę z dużym animuszem. Po rzucie wolnym ze środka boiska piłka trafiła w pole karne do Daniela Niedzielskiego, który umiejętnie zablokował obrońcę i przedłużył podanie do Artura Molendy. Ten momentalnie oddał futbolówkę Jakubowi Ledzie, którzy z najbliższej odległości w dość ekwilibrystyczny sposób wpakował piłkę do siatki doprowadzając do remisu. Gra stała się wyrównana i oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Otwarta gra i proste straty piłki na połowie rywala niestety miały się wkrótce okazać zgubne dla jaworznian. Co prawda po jednym z rzutów rożnych Szczakowianka mogła nawet wyjść na prowadzenie. Patryk Kiczyński zgrał piłkę na 3 metr do Pawła Sermaka, ale jego strzał bardzo szczęśliwie zablokował Łobaczewski. Minutę później jaworznianie nadziali się na kontrę rywali i Maciej Budka musiał wyjmować piłkę z własnej siatki. Goście po przejęciu piłki w środku pola szybko przedarli się pod jaworznicką bramkę a Łukasz Spórna dał swojej ekipie prowadzenie 2:1. Na dziesięć minut przed końcem goście znów wykorzystali głupią stratę w środku pola i prawą stroną przeprowadzili wzorową kontrę, która strzałem z bliska wykończył Damian Olczak ustalając tym samym wynik meczu na 3:1 dla LKS-u.

Punkt w Raciborzu

Lepiej jaworznianie spisali się w sobotę w Raciborzu, gdzie byli nawet blisko wywalczenia kompletu punktów. Pierwsza połowa była wyrównana a obie ekipy szukały sposobu na zaskoczenie rywali, gra toczyła się jednak głównie w środku polu. Mimo kilku sytuacji żadnej z ekip nie udało się zaskoczyć bramkarza i na przerwę zawodnicy schodzili przy bezbramkowym wyniku. Drugą połowę lepiej rozpoczęli Biało-Czerwoni. W 55. minucie Sylwester Dębowski wrzucił piłkę za plecy obrońców do Daniela Niedzielskiego a ten w swoim stylu uciekł rywalom i wpakował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza. Jaworzniccy Drwale w kolejnych minutach starali się prowadzić grę i umiejętnie wybijali gospodarzy z uderzenie, co jakiś czas przeprowadzając kontrataki i nękając defensywę. Na dziesięć minut przed końcem miejscowi zdołali doprowadzić do wyrównania. Po rzucie wolnym obrońcy Szczakowianki zbyt krótko wybili piłkę, która szybko wróciła w pole karne a Broniewicz z bliska wpakował ją do siatki. W końcówce więcej goli już nie padło i oba zespoły podzieliły się punktami.

Pokonać outsidera

W sobotę Szczakowianka stanie przed świetną szansą by wreszcie przerwać kiepską domową serię. Biało-Czerwoni podejmować będą ostatnią w tabeli ekipę Krupińskiego Suszec. Krupiński w tym sezonie boryka się ze sporymi problemami i od samego początku ciągnie się w ogonie tabeli. Prawdopodobnie w Suszcu w tym sezonie nastąpi pożegnanie z IV ligą, co w dużej mierze łączyć można z sytuacją tamtejszej kopalni, która ma zostać zlikwidowania a bez jej wsparcia w gminie trudno będzie budować silną drużynę. Krupiński po sześciu kolejkach ma na swoim koncie tylko jeden punkt i aż 21 straconych bramek przy zaledwie czterech strzelonych. Ostatnio co prawda GKS urwał punkt w starciu z Orłem Mokre, wciąż jednak prezentuje się bardzo blado. Szczakowianka niewątpliwie będzie faworytem tego spotkania a każdy inny wynik niż pewna wygrana byłby sporą niespodzianką. Piłkarze z Jaworzna nie mogą jednak już przed meczem dopisywać sobie kompletu punktów, bo może to być bardzo zgubne. Trzy oczka trzeba będzie wybiegać na boisku i na pewno będzie to wymagało sporo wysiłku. Początek spotkania w sobotę na Stadionie Miejskim o godzinie 16:00.

Szczakowianka Jaworzno – LKS Decor Bełk 1:3 (0:1)

(Leda 50 – Wybierek 45-k., Spórna 69, Olczak 80)

Szczakowianka: Budka – Dworak, Rodziewicz, Kiczyński, Dębowski – A. Molenda (71. Kamiński), Biskup (83. Nowak), Wdowik (77. Smolik), Walczak – Leda (66. Sermak), Niedzielski

LKS Bełk: Łobaczewski – Bysiec, Kaczmarczyk (57. Jasiczek, 90. Trzetrzelewski), Orzeł, Wybierek, Grabiec, Rasek (71. Borowiec), Spórna, Semeniuk, Olczak (87. Paryła), Stryczek

Sędziował: Paweł Kuban (Zawada)

Żółte kartki: Dworak, Walczak, Dębowski, Wdowik – Grabiec

Widzów: ok. 100

Unia Racibórz – Szczakowianka Jaworzno 1:1 (0:0)

(Broniewicz 80 – Niedzielski 55)

Unia: Adamiec – Ploch, Broniewicz, Barcal, Woniakowski – Plewa, Ignacek, Chałupiński (60. Remień), Prusicki – Durda (60. Grzesik), Kapinos (83. Sromek)

Szczakowianka: Budka – Dworak, Rodziewicz, Kiczyński, Dębowski – A. Molenda (66. Nowak), Wdowik, Sermak, Walczak – Leda (60. K. Kamiński), Niedzielski (76. Smolik)