Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Szczęśliwa siódemka

Młodzi zawodnicy z  Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno sięgnęli w miniony weekend po siedem medali podczas
Ogólnopolskiego Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo. Impreza rozgrywana w niedzielę na Hali AKS Niwka w Sosnowcu cieszyła się ogromnym powodzeniem i przyciągnęła kilkuset sportowców z całego kraju. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć jaworznian z KSW Satori, którzy liczyli na udane walki i po raz kolejny potwierdzili swoje ogromne umiejętności.

Młodzi judocy trenujący pod okiem trenerki Darii Mamicy oraz trenera Łukasza Proksy bardzo skutecznie stosowali techniki rzutów w stójce oraz techniki trzymań w parterze charakterystyczne dla olimpijskiej dyscypliny jaką jest judo. Najmłodszy w całej ekipie Franciszek Gąsiorowski w kategorii do 20 kg wywalczył złoty medal a Adam Łąka w kategorii do 22 kg zajął drugą lokatę. Z kolei rywalizująca w kategorii do 25 kg King Mlak, po wyrównanych walkach zajęła trzecia pozycję. Nie gorzej wypadli ich starsi koledzy, którzy mogą już pochwalić się większym doświadczeniem na matach. Kamil Gąsiorowski w kategorii do 30 kg minimalnie przegrał pojedynek finałowy zdobywając srebrny medal a Szymon Łąka toczący boje w kategorii do 32 kg z turnieju wrócił z brązowym krążkiem. Nie zawiodły również debiutantki w turnieju judo, wygrywając swoje pierwsze pojedynki w olimpijskiej dyscyplinie. Adela Niciarz w kategorii do 41 kg zajęła drugą lokatę a Dominika Gradziuk w kategorii do 33 kg wywalczyła brązowy medal. -Start w zawodach był dużym wyzwaniem dla naszych młodych sportowców a zdobyte medale nagrodą za wytrwałe i żmudne treningi na macie. Obecnie kadrowicze jaworznickiego klubu przygotowują się do Pucharu Polski Kadetów i Młodzieżowców w Ju-jitsu, który odbędzie się 12 listopada w Krakowie – opowiada trener Łukasz Proksa.

Udział w turnieju odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna.  Zawodnikom życzymy kolejnych sukcesów a wszystkich chętnych zapraszamy na treningi Ju-jitsu i Judo, które prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerska w dojo przy Gimnazjum Nr 3 w Jaworznie. Więcej informacji na stronach internetowych www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw oraz pod numerem telefonu 502 138 185.