Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Pierwsze porażki

Miniony weekend nie był zbyt udany dla jaworznickiej siatkówki. Zarówno siatkarze jak i siatkarki MCKiS przegrały po raz pierwszy w sezonie.
Podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego w meczu na szczycie II ligi podejmowali na Hali Widowiskowo-Sportowej TKS Tychy. Tyszanie od samego początku narzucili jaworznianom wysokie tempo i kontrolowali przebieg spotkania. Pierwsze dwa sety były jeszcze w miarę wyrównane – w pierwszej partii tyszanie wygrali 25:21, ale MCKiS odpowiedział zwycięstwem z drugiej odsłonie 25:23. Potem jednak goście z Tychów byli już nie do dogonienia. Gracze TKS-u wrzucili wyższy bieg i bezlitośnie wykorzystywali wszystkie błędy jaworznian wygrywając kolejne sety do 18 i do 17 a cały mecz 3:1. Porażka kosztowała MCKiS utratę fotela lidera i spadek na czwarte miejsce w tabeli. Tyszanie tymczasem awansowali na drugie miejsce i są tuż za plecami MKS-u Andrychów. W najbliższy weekend jaworznian czeka znacznie łatwiejsze zadanie. Podopieczni trenera Łozińskiego na wyjeździe zagrają z Winnerem Czechowice-Dziedzice. Winner w tym sezonie radzi sobie słabo i wyraźnie przegrał trzy z czterech rozegranych spotkań. MCKiS wydaje się być zdecydowanym faworytem i każdy inny wynik niż wysoka wygrana byłby sporą niespodzianką.

Po raz pierwszy goryczy porażki zasmakować też musiały jaworznickie siatkarki. Zawodniczki MCKiS na wyjeździe rywalizowały z silną ekipą z Pszczyny i niestety nie zdołały urwać punktów rywalkom. Pszczynianki bardzo pewnie wygrały dwa pierwsze sety do 19 i do 15. Klęska w drugiej partii wyraźnie pozytywnie podziałała na podopieczne trenera Wojciecha Gryca, które w trzecim secie zaprezentowały się już znacznie lepiej i wygrały 25:21. W czwartej partii toczyła się zacięta walka ostatecznie zakończona wygraną PLKS 25:22, co również oznaczało zwycięstwo ekipy z Pszczyny w całym meczu 3:1.

Jaworznianki po czterech kolejkach zajmują piąte miejsce w tabeli z niewielką strata do czołówki. W czwartek po zamknięciu tego numeru zawodniczki MCKiS na własnym parkiecie podejmowały wiceliderki – SMS PZPS II Szczyrk.

MCKiS Jaworzno – TKS Tychy 1:3
(21:25, 25:23, 18:25, 17:25)

MCKiS: Borończyk, Grzegolec, Naliwajko, Syguła, Przystał, Piotrowski, Szymczak (libero) oraz Gruszowski, Pawlak. Trener: Mariusz Łoziński.

PLKS Pszczyna – MCKiS Jaworzno 3:1
(25:19, 25:15, 22:25, 25:22)