Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Twierdza Jaworzno wciąż niezdobyta

Koszykarze MCKiS Termo-Rex-u nie zwalniają tempa. Jaworznianie w niedzielę wygrali czwarty mecz z rzędu i pozostają niepokonani

na własnym parkiecie. Sporo wysiłku kosztował podopiecznych trenera Marcina Lichtańskiego niedzielny pojedynek z zespołem Weegree AZS Politechnika Opolska Opole. Mecz od początku nie układał się po myśli jaworznian. W pierwszej kwarcie oba zespoły grały dość defensywnie i umiejętnie utrudniały rywalom rozgrywanie akcji ofensywnych a do tego doszła jeszcze niska skuteczność rzutowa. W efekcie ta część spotkania zakończyła się remisem 14:14.  W drugiej kwarcie goście przyspieszyli grę i nieco zaskoczyli jaworznian w pewnym momencie odskakując im nawet na osiem punktów. Na szczęście przed przerwą MCKiS nieco zredukował straty i pierwszą połowę meczu zakończył przegrywając 27:31. W przerwie szkoleniowiec jaworznian najwyraźniej skutecznie zmotywował swoich podopiecznych i w trzeciej kwarcie Termo-Rex coraz bardziej zaczął przypominać drużynę do jakiej już przyzwyczaiła się jaworznicka publiczność. Jaworznickie Sokoły szybko doprowadziły do remisu i korzystając ze słabszej skuteczności gości wygrali 19:12. W ostatniej części gry MCKiS zagrał już koncertowo i nie pozwolił ambitnym opolanom na zbyt wiele. Jaworznianie wygrali czwartą kwartę 23:13 i cały mecz 69:56, dopisując od swojego konta następny komplet punktów. Termo-Rex obronił tym samym 4. miejsce w tabeli i cały czas goni czołową trójkę. W niedzielę wśród jaworznian najlepszym zawodnikiem na parkiecie był Dawid Grochowski (eval: 22), który zdobył 21 punktów a do tego zaliczył 2 zbiórki, 4 asysty i 3 przechwyty. Opolanie mieli jednego lidera, który znacznie odstawał od reszty kolegów. Mowa tutaj o Wojciechu Leszczyńskim, który zdobył aż 29 punktów i dołożył do tego 4 zbiórki, czym wypracował sobie rewelacyjną notę eval: 32.

W sobotę MCKiS czeka wyjazdowe starcie z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza. MKS uchodzi raczej za ligowego przeciętniaka i jak na razie z trzynastoma punktami okupuje 10. miejsce w tabeli II ligi. Dąbrowianie dość słabo prezentują się w defensywie i regularnie tracą sporo punktów, ale od czasu do czasu potrafią zaskoczyć. Szczególnie gdy grają na własnym parkiecie i mają wsparcie zawodników Tauron Basket Ligi, mogą być groźni dla każdego. Podopieczni trenera Lichtańskiego liczą na kolejny komplet punktów, ale muszą być bardzo uważni by do Jaworzna znów wrócić z tarczą.

MCKiS Termo-Rex Jaworzno – Weegree AZS Politechnika Opolska Opole 69:56
(14:14, 13:17, 19:12, 23:13)

MCKiS Termo-Rex: Grochowski – 21(3x3), Weiss – 12(4x3), Lemański – 11(2x3), Goldammer – 10, Bryzek – 10, Matysiak – 4, Wróblewski – 1