Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Optymizm na koniec

Piłkarze Szczakowianki na koniec rundy jesiennej dali swoim kibicom sporo radości. Biało-Czerwoni w ostatnim meczu w świetnym stylu
rozbili Polonię Łaziska.  Po ostatniej klęsce w Radziechowach jaworznianie do meczu mogli przystępować ze sporymi obawami. Polonia od lat sprawiała Jaworznickim Drwalom sporo problemów i mimo że ostatnio jest w kryzysie, to można było spodziewać się trudnej przeprawy. Trener Sermak po ostatniej porażce dokonał kilku zmian w składzie i ustawieniu, co w sobotę pozytywnie wpłynęło na jakość gry. Korekty dotknęły przede wszystkim linii defensywnych – do gry wrócił kontuzjowany ostatnio Rodziewicz a na prawej stronie obrony nieoczekiwanie zagrał Wojciech Szymański, który zwykle grywa w napadzie. Taki eksperyment jednak się opłacił a jaworznianie w całym meczu zachowali czyste konto.

Szczakowianka przeważała od początku meczu, stwarzała sobie sytuacje strzelecki, długo jednak nie potrafiła pokonać stojącego między słupkami bramki gości Tomasza Szindlera. Sporo zagrożenia gospodarze stwarzali po stałych fragmentach gry. Już w 11. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego od Tomasza Wdowika bliski powodzenia był Wojciech Szymański, ale po jego uderzeniu głową piłka odbiła się jeszcze od obrońcy wyszła na rzut rożny. Parę chwil później Daniel Niedzielski z wolnego posłał piłkę obok słupka. Goście odpowiedzieli szybka akcją, Łęszczak zagrał dokładnie do Smyli, ale ten uderzył wysoko nad bramką. Dwie dobre okazje wypracował sobie Daniel Niedzielski. Najpierw pod dobrej wrzutce od Artura Molendy uderzył głową tuż nad poprzeczką, potem zaś pod długim podaniu od Wdowika wychodził sam na sam z bramkarzem, ale w ostatniej chwili jeden z obrońców wślizgiem zdołał wybić piłkę. W międzyczasie Mateusz Mazurek uruchomił w polu karnym Ireneusza Badurę, ale ten uderzył obok słupka. W 38. minucie gospodarze wreszcie otworzyli wynik meczu. Całą akcję zainicjował Sylwester Dębowski, którzy przerzucił piłkę na prawą stronę do Daniela Niedzielskiego, ten atakowany przez obrońców wycofał futbolówkę do Marka Walczaka, który zdecydował się na strzał z trudnej pozycji i efektownie przerzucił piłkę nad bramkarzem dając Szczakowiance prowadzenie. Przed przerwą goście mogli jeszcze wyrównać. Sebastian Gielza podał do wbiegającego pole karne Bartosza Smyli, ale ten w fatalnie spudłował.

Po przerwie Biało-Czerwoni od razu rozpoczęli od mocnego uderzenia. Wojciech Szymański wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Daniela Niedzielskiego i dograł mu piłkę a ten ładnym strzałem podwyższył na 2:0. Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło jaworznianom na uspokojenie gry i nastawienie się na kontrataki, którymi dość regularnie starali się nękać niepewną defensywę Polonii. Długimi minutami gra toczyła się w środku pola a Szczakowianka w pełni kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. Bezradni goście mieli ogromne problemy z przedzieraniem się pod jaworznicką bramkę i praktycznie nie stwarzali większego zagrożenia. Najbliżej powodzenia byli w 81. minucie, kiedy to w dobrej pozycji do oddania strzału znalazł się Bartosz Smyla, ale uderzył wyjątkowo niecelnie. Już w doliczonym czasie gry Szczakowianka dobiła ostatecznie rywali. Krzysztof Kamiński zagrał z prawej strony do Marka Walczaka, ten minął obrońcę i pewnym uderzeniem po raz kolejny pokonał Szindlera ustalając wynik na 3:0.

Szczakowianka pokonała Polonię po ośmiu z rzędu meczach bez wygranej z tym rywalem. Poloniści znaleźli się w totalnym kryzysie – w sobotę przegrali trzeci mecz z rzędu a w sumie aż od ośmiu spotkań nie potrafią odnieść zwycięstwa w lidze. Wiele wskazuje na to, że wiosną Polonię czeka bardzo trudna walka o utrzymanie. Szczakowianka tymczasem na koniec rundy w sumie prezentowała się nieźle i nie licząc wpadki w Radziechowach zaliczyła udane zakończenie jesieni. W ostatnich siedmiu meczach Jaworzniccy Drwale przegrali tylko raz, wygrali trzy mecze i tyle samo zremisowali. Sobotnie zwycięstwo zdecydowanie poprawiło sytuację Szczakowianki w ligowej tabeli. Jaworznianie awansowali na 11. miejsce w i przeskoczyli Polonię oraz Unię Racibórz. Dzięki temu jaworznianie przezimują na bezpiecznej pozycji z sześcioma punktami przewagi nad strefą spadkową. W sumie jesienią Biało-Czerwoni w 17 meczach odnieśli 6 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek. Śląski Związek Piłki Nożnej poinformował już, że runda wiosenna w IV lidze ruszy 11 marca, kibiców czekają więc w sumie niespełna cztery miesiące rozbratu z ligową piłką. Piłkarze Szczakowianki na razie mogą odpoczywać, ale od połowy stycznia czeka ich intensywna praca przed rundą wiosenną, która zapowiada się bardzo ciekawie, tym bardziej, że poziom rozgrywek jest w tym sezonie bardzo wyrównany.

Szczakowianka Jaworzno – Polonia Łaziska  3 : 0  (1:0)
(Walczak, 38, 90+2, Niedzielski 47)

Szczakowianka: Budka – Szymański, Rodziewicz, Kiczyński, Dębowski – A. Molenda (81. Kamiński), Biskup (58. Smolik), Wdowik, Walczak – Leda (69. Kravets), Niedzielski (63. Chrapek)

Polonia: Szindler – Gersok, Mazur, Otrzonsek (75. Drabik), Dubaniewicz (58. Strzoda), Badura, Mazurek, Wójcik (61. Just), Łęszczak, Smyla (85. Prochownik), Gielza

Sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom)
Żółte kartki: Chrapek, Kravets – Gersok, Łęszczak