Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Zwycięskie siatkarskie passy

Świetny sezon w wykonaniu siatkarskich zespołów z Jaworzna trwa w najlepsze. Jaworznianki z MCKiS wygrały po raz czwarty z rzędu

a siatkarze już po raz szósty z kolei! Kibice siatkarscy z Jaworzna mają w tym sezonie sporo powodów do radości. Oba II-ligowe zespoły od samego początku rozgrywek prezentują wysoki poziom i liczą się w walce o czołowe lokaty.

Siatkarze bez strat
Podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego mają już za sobą 10 ligowych kolejek i aż 9 wygranych spotkań. Po pechowej porażce z TKS-em Tychy w czwartej kolejce jaworznianie już tylko wygrywają i spokojnie utrzymują drugie miejsce w tabeli. W ostatni weekend MCKiS przed własną publicznością podejmował przedostatnią w tabeli ekipę KS AZS Rafako Racibórz. Ambitni raciborzanie starali się dotrzymać kroku gospodarzom, ale brakowało im czysto sportowych argumentów. W pierwszych dwóch setach goście długo toczyli wyrównane pojedynki gdy jednak w końcówkach jaworznianie włączali wyższy bieg, od razu uciekali rywalom wygrywając odpowiednio 25:17 i 25:20. W trzecim secie ekipa z Raciborza nie miała już praktycznie nic do powiedzenia a MCKiS wygrał wysoko do 16 i cały mecz 3:0.

Wygrana pozwoliła podopiecznym trenera Łozińskiego zrównać się w tabeli z liderem z Andrychowa, z którym zmierzą się już w najbliższą sobotę. MKS w tym sezonie nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania, ale ostatnio dostał nieco zadyszki i potracił trochę punktów po pięciosetowych pojedynkach. Ekipa z Andrychowa zawsze dla jaworznian była bardzo wymagającym rywalem i mimo wszystko na własnym parkiecie wydaje się być faworytem. MCKiS jest jednak w takiej dyspozycji, że może zdołać przejąć fotel lidera i na pierwszym miejscu zakończyć pierwszą rundę.

Zwycięska seria
Siatkarki MCKiS w tym sezonie także jak na razie prezentują się świetnie. W miniony weekend jaworznianki pokonały na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 3:1 i zakończyły pierwszą rundę na najniższym stopniu podium.

Spotkanie w Nowym Sączu jaworznianki rozpoczęły z wysokiego C i od razu w pierwszym secie pokonały gospodynie 25:16. W drugim secie zawodniczki z Jaworzna – nie po raz pierwszy zresztą w tym sezonie – grały mocno rozkojarzone i pozwoliły nieco pograć rywalkom, które wygrały tę partię 25:21. W kolejnych setach dominacja jaworznianek była już jednak bezapelacyjna a oba sety MCKiS wygrał wysoko do 18 i do 11 zwyciężając pewnie 3:1 w całym meczu.

Podopieczne trenera Wojciecha Gryca zaliczyły tym samym już czwartą z rzędu wygraną i na półmetku rozgrywek są na trzecim miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do dóch pierwszych zespołów. Już w sobotę jaworznianki rozpoczną zmagania w rundzie rewanżowej i od razu czeka je bardzo trudne zadanie. Zawodniczki MCKiS na wyjeździe zmierzą się z czwartą w tabeli ekipą AGH Kraków. Silne krakowianki chcą gonić ligowe podium do tego jednak koniecznie potrzebują wygranej nad jaworzniankami. W pierwszej kolejce podopieczne trenera Gryca na własnym parkiecie po świetnym spotkaniu ograły AGH 3:2. Teraz o powtórkę będzie ekstremalnie trudno, ale grające bez kompleksów zawodniczki z  naszego miasta już nie raz pokazały, ze trzeba się z nimi liczyć. Wygrana w Krakowie pozwoliłaby już na dłużej zagościć na ligowym podium i taki cel będzie przyświecał jaworzniankom w sobotę.