Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Udane zakończenie

Zgoda Byczyna bardzo udanie zakończyła swoje jesienne zmagania w ramach sosnowieckiej Patrick A Klasy. Byczynianie przed własną
publicznością 3:0 ograli ekipę Ostoi Żelisławice. W ostatniej w 2016 roku ligowej kolejce Żółto-Zieloni na własnym boisku podejmowali faworyzowaną ekipę Ostoi Żelisławice. Ostoja dysponuje sporą siłą ognia i przed meczem w Byczynie mogła pochwalić się aż 63 strzelonymi w tej rundzie bramkami. Świadomi tego gospodarze w pierwszej połowie grali bardzo uważnie w defensywie i starali się rozbijać wszelkie próby akcji ofensywnych gości jak najdalej od własnej bramki. Podopieczni trenera Jacka Skopowskiego nie zamierzali jednak tylko się bronić. Kluczowa dla dalszych losów spotkania okazała się 31. minuta, kiedy to po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Wojciech Sabuda otworzył wynik meczu. Gra stała się nieco bardziej otwarta a gospodarze coraz odważniej przedzierali się pod bramkę rywali, do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

W drugiej połowie byczynianie nastawieni na skracanie pola i utrudnianie gry przeciwnikom, stosunkowo szybko postawili kropkę nad i. Już w 50. minucie efektownym uderzeniem z kilkunastu popisał się  Mateusz Aleksandrów a golkiper rywali mógł tylko odprowadzić piłkę do siatki. Zgoda grała bardzo mądrze i spokojnie kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. W 66. minucie Wojciech Sabuda wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Mariusza Rogalskiego, zagrał mu piłkę a ten w sytuacji sam na sam uporał się z golkiperem Ostoi i ustalił wynik meczu na 3:0. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie a Zgoda mogła świętować kolejną wygraną.

Byczynianie zakończyli rundę dokładnie w środku ligowej tabeli na 9. miejscu. Żółto-Zieloni chyba już na dobre zapomnieli o kadrowych problemach z początku sezonu i zaczęli grać swoje. W sumie podopieczni trenera Skopowskiego odnieśli 7 zwycięstw, tyle samo porażek a trzy razy zremisowali. W drugiej części rundy jaworznianie regularnie już punktowali i byli groźni dla czołowych zespołów ligi, co wydaje się być dobrym zwiastunem przed rundą wiosenną.

Zgoda Byczyna – Ostoja Żelisławice 3:0 (1:0)
(Sabuda 31, Aleksandrów 50, Rogalski 66)

Zgoda: Lichota – Siemek, Smreczak, Milewski, Kempka, Przebindowski, Mikuła, Ostachowski (46. Zieliński), Rogalski, Sabuda, Aleksandrów. Trener: Jacek Skopowski