Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Kolejne zwycięstwa w ju-jitsu

W sobotę 07 stycznia zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno trenujący przy Gimnazjum nr 3 w Jaworznie z sukcesami rozpoczęli zmagania na macie w nowym roku. Młodzi

wojownicy z Jaworzna prowadzeni przez trenera Łukasza Proksę zdobyli kilkanaście medali w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. Pierwsza w nowym roku a czwarta w tym sezonie edycja ligi odbyła się w hali MOSiR w Mysłowicach pod Auspicjami Śląskiego Związku Ju-jitu. W turnieju startowało dwustu sześćdziesięciu zawodników reprezentujących dwadzieścia klubów z całej Polski w konkurencjach fighting, newaza oraz duo-system.

Na macie wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowały się Aleksandra Masternak w kategorii -44kg, która wygrywając sześć walk zdobyła dwa złote oraz srebrny medal a także Hania Kałuża w kategorii -36kg, która po pokonaniu siedmiu rywalek wywalczyła złoty i srebrny krążek. Równie zacięte walki stoczyły Kinga Mlak w kategorii -24kg zdobywając złoty i brązowy medal oraz Adela Niciarz, która zajęła drugą lokatę w kategorii -32kg. W klasie chłopców bardzo dobrze walczył Patryk Matusik w kategorii -45kg, który dzięki sześciu zwycięskim pojedynkom zdobył złoty oraz dwa srebrne krążki. Równie dobrze spisali się Szymon Łąka zdobywając brązowy medal w kategorii -34kg oraz Kamil Gąsiorowski w kategorii -30kg, którzy nieznacznie przegrywając walki finałowe uplasował się na drugiej i trzeciej pozycji. W turnieju młodych mistrzów dwa złote medale po zaciętych walkach zdobył Franek Gąsiorowski w kategorii -20kg oraz -22kg, natomiast srebrny krążek wywalczył Adam Łąka w kategorii -22kg. Tuż za podium uplasowali się Kamil Trelka w kategorii -27kg zdobywając czwartą lokatę oraz Dominika Gradziuk w kategorii -36kg zajmując piąte miejsce.

Po udanej inauguracji sportowych zmagań w Ju-jitsu trenerzy oraz zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno ciężko pracują przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ju-jitsu, które odbędą się już 28 stycznia w Katowicach.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnych treningów samoobrony i walki sportowej Ju-jitsu oraz Judo, które prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską w grupach wiekowych dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Więcej informacji: www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.