Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Mecz emocji

Emocji nie brakowało - tak w skrócie można opisać sobotnią fazę play off, która zaczęła się w sobotę. Rywalem MCKiS był nasz miastowy sąsiad, czyli Silesia Volley
MSK MOSiR Mysłowice. Spotkanie to nie zaczęło się dobrze dla naszych siatkarek.

W mgnieniu oka rywalki wyprowadziły sobie dość duża przewagę, dopiero zmiana w polu serwisowym pozwoliła na zmniejszenie strat. Do końca seta nie było wiadomo, kto zdobędzie cenny punkt. Jednak udało się to naszym siatkarkom. W kolejnych dwóch setach mysłowiczanki narzuciły swoje tempo walki w wyniku czego na ich konto zostały przypisane kolejne punkty.  Po przerwie to jednak podopieczne Wojciecha Gryca narzuciły tempo gry, nie pozwalając “sąsiadkom” na chwilę wytchnienia. Po końcowym gwizdku oprócz dobrej gry rzucał się wysoki wynik seta, bo aż 25:13. W tym momencie każdy chyba myślał o gładkim zakończeniu meczu. Do zmiany stron w decydującym secie gospodynie prowadziły 8:7. Tego prowadzenia nie doprowadziły do końca i w rezultacie uległy mysłowiczankom 13:15.

Rewanż na ziemi mysłowickiej zapowiada się bardzo ciekawie patrząc na formę obydwóch drużyn. 11 marca w Mysłowicach. Ostatnia porażka nie przekreśliła szans awansu do finałowej fazy play off. Z kolei PLKS Pszczyna na wyjeździe pokonała drużynę AGH 3:1.

MCKiS Jaworzno - Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice 2 - 3 (26 - 24, 21 - 25, 18 - 25, 25-13, 13 -15)