Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby uzyskać dostęp do folderu startowego root/images/galeria/plebiscyt lub określony folder nie istnieje.

Potężny Budka!

Piłkarze Bełku pięć razy próbowali zdobyć bramkę w pierwszej połowie, lecz w bramce Szczakowianki stał potężny Budka. Pomimo negatywnego wyniku jaworzniccy drwale

mogą zaliczyć mecz z Bełkiem do bardzo udanych. Na szczególne uwzględnienie zasługuje tutaj nasz bramkarz Maciej Budka. Jego niesamowite parady bramkarskie uchroniły zespół od dużej przegranej i pozwalały na wygranie meczu.

Zawodnicy Szczakowianki od rozpoczęcia rundy wiosennej nie przegrali żadnego meczu. Nawet w meczu z liderem byli silnie zmotywowani do wywiezienia trzech punktów, lecz to spotkanie dla obu drużyn nie było łatwe. Gospodarze już od pierwszej minuty, nawet bym rzekł sekundy ruszyli do ataku. Już w drugiej minucie ładną paradą pokazał się na boisku Maciej Budka. Zdeterminowani gospodarze co chwilę próbowali przedrzeć się przez biało-czerwoną defensywę, lecz nie przychodziło im to łatwo. Goście potrzebowali 20 minut żeby poważnie zagrozić bramkarzowi Bełku. Daniel Niedzielski dostał ładną piłkę po zespołowej akcji, niestety zabrakło szczęścia do jej wykończenia. Chwilę Paweł Sermak mógł wpisać się na listę strzelców, lecz został osaczony przez obrońców i strzał został posłany daleko nad poprzeczką. Ponownie bardzo dobrą obroną popisał się Maciej Budka, który najpierw zdołał obronić strzał z lewej strony, a następnie dobitkę z dość bliskiej odległości.

Szczakowianka w drugiej połowie była skłonna do przejęcia inicjatywy lecz brakowało wykańczania akcji. Po akcji z kontry skutecznie interweniował wspominany już bramkarz drwali Maciej Budka, który ponownie wybronił groźny strzał rywala. Podopieczni Andrzeja Sermaka mieli okazję do wyjścia na prowadzenie poprzez zagwizdanym dla nich faulu na 17. metrze. Do strzału podszedł jaworznicki Lewandowski - Daniel Niedzielski, który ostatnio dysponuje dobrą formą wykonywania rzutów wolnych. Tutaj niestety do szczęścia zabrakło kilkunastu centymetrów. Zmęczona Szczakowianka zmieniła ustawienie na defensywne skutecznie utrudniając spotkanie piłki z ich bramką. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na podział punktów. W końcówce rzut rożny wykonywali gospodarze i właśnie w tym momencie myśli o dobrym remisie dla Szczakowianki pogrzebał Damian Olczak. Goście już bez sił próbowali przedostać się pod bramkę rywala, niestety nie dała rady odrobić strat.

Na boisku w Bełku zakończyła się świetna passa meczów bez porażki oraz 361 minut bez straty bramki. Maciej Budka kilkukrotnie uratował swój zespół przed stratą bramki i należą mu się ogromne brawa. Naszym jutrzejszym rywalem będzie mocna Unia Racibórz. Unia jest trzy “oczka” przed Drwalami z przewagą czterech punktów z czego wygrali swoje ostatnie spotkanie z Orłem Mokre aż 4:1. Początek meczu o godzinie 13.